Wspólny projekt “Gazety Wyborczej” i Fundacji Dzika Polska mający na celu ograniczenie wycinki drzew

       Redakcja “Gazety Wyborczej” przygotowała specjalną ofertę prenumeraty cyfrowej
  https://tiny.pl/rkc96 , z której cały przychód zostanie przekazany fundacji Dzika Polska na wsparcie projektu Pogotowie dla Drzew. Akcja ma pomóc w walce z wycinkami drzew oraz wesprzeć zachowanie fragmentów wartościowych lasów.
     Czytelnicy i czytelniczki „Gazety Wyborczej” mogą wykupić specjalną subskrypcję. Do wyboru mają trzy pakiety: „Zagajnik” za 60 zł z kodem na 3-miesięczną prenumeratę Premium, „Las” za 120 zł z kodem na 6-miesięczną prenumeratę Premium oraz „Puszcza” za 240 zł z kodem na 12-miesięczną prenumeratę Premium. Oferta przeznaczona jest zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych prenumeratorów, którzy zakupiony kod mogą przekazać znajomym lub bliskim.
    „Gazeta Wyborcza” na swoich łamach podejmuje rocznie setki interwencji związanych z drzewami. Ale czasami same artykuły to za mało. Chcemy wspierać tych, którzy aktywnie walczą z wycinkami, chronią drzewa i polskie lasy. Jesteśmy dumni, że razem z naszymi Czytelnikami możemy wspierać Fundację Dzika Polska i sprawić, że będzie mogła ona podejmować jeszcze więcej działań, a w efekcie zatrzymać wycinkę – mówi Jerzy Wójcik, wydawca dziennika.
      Cały przychód ze sprzedaży pakietów przekazany zostanie Fundacji Dzika Polska, która zajmuje się ochroną lasów i drzew, sprzeciwia się nadmiernemu odstrzałowi dzikich zwierząt oraz prowadzi działania edukacyjne. Za otrzymaną od „Gazety Wyborczej” kwotę przedstawiciele fundacji razem ze swoimi ekspertami w całym kraju będą stawać w obronie drzew w miastach, a także bronić przydrożnych alei i lasów, którym grozi wycinka.
     – Zajmujemy się przede wszystkim Puszczą Białowieską. Jeśli sytuacja w Puszczy nie wymaga pilnych działań, angażujemy się w ochronę pozostałości lasów naturalnych w innych kompleksach leśnych, zwłaszcza w Puszczach: Knyszyńskiej i Augustowskiej. Wcześniej prowadziliśmy działania również w Puszczy Boreckiej i w Bieszczadach. W ochronie lasów próbujemy wykorzystywać możliwości wynikające z sieci Natura 2000 oraz Certyfikatu FSC. Angażujemy się też w ochronę drzew, zwłaszcza parkowych oraz alei przydrożnych – wymienia Adam Bohdan, wiceprezes zarządu Fundacji Dzika Polska.
     – Prowadzimy Pogotowie dla Drzew, jednak trudno zdobyć finansowanie na projekty o charakterze interwencyjnym. Dzięki wsparciu od Czytelników „Wyborczej” będziemy mogli prowadzić nasze działania na większą skalę i skuteczniej. Mamy nadzieję, że w ten sposób przynajmniej ograniczymy nieuzasadnioną wycinkę drzew. Zakładamy współpracę z ekspertami z różnych części kraju – mówi Dawid Kaźmierczak, prezes zarządu Fundacji.
       Akcja ruszyła 21 marca br., czyli w Międzynarodowy Dzień Lasów. Pierwszy etap współpracy „Gazety Wyborczej” z Fundacją będzie trwać trzy miesiące. W tym czasie na łamach dziennika – m.in. w jego nowym dziale „Klimat i Środowisko” – regularnie będą opisywane interwencje podejmowane przez przedstawicieli Fundacji Dzika Polska.
„Gazeta Wyborcza” jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce. To codzienny wybór czytelników, którzy szukają informacji, opinii, analiz i komentarzy, chcą poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także poszukują atrakcyjnej rozrywki i praktycznych porad. Treści dziennika dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej – w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. „Gazeta Wyborcza” jest liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Na koniec grudnia 2020 r. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Gazety Wyborczej” liczyła niemal 260 tys.
Kup prenumeratę i pomóż zatrzymać wycinki drzew
PODZIEL SIĘ