KOMENTARZ FUNDACJI DZIKA POLSKA DOTYCZĄCY MARSZU LEŚNIKÓW W PUSZCZY

Za kilka godzin w Puszczy Białowieskiej odbędzie się “spontaniczny” marsz leśników z całego kraju na który oddelegowano po dziesięciu pracowników z każdego nadleśnictwa.
Celem marszu jest pomoc poszkodowanym przez nawałnice mieszkańcom Pomorza, Kujaw i Wielkopolski, jednak marsz jest jednocześnie wyrazem solidarnosci z działaniami podejmowanymi przez Lasy Państwowe na obszarze Puszczy Białowieskiej.
Naszym zdaniem nieetyczne jest łączenie pomocy ofiarom tragedii z promowaniem działań w Puszczy Białowieskiej prowadzonych tam przez ministra Szyszko, gdyż działania te maja charakter nielegalny – są sprzeczne z planem zadań ochronnych Natura 2000, zostały zakwestionowane przez Sekretariat UNESCO, Komisję Europejską i Trybunał Sprawiedliwości UE.
Jeśli celem marszu jest faktycznie pomoc ofiarom katastrofy to działania podejmowane przez Lasy Państwowe są nieadekwatne i nieefektywne. Podczas gdy inne służby mundurowe aktywnie pomagają ofiarom na miejscu kataklizmu leśnicy organizują marsz mający charakter głównie symboliczny. Samo oddelegowanie kilku tysięcy osób uwzględniające koszt m.in. diet, dojazdów stanowi ogromną sumę, którą można przeznaczyć poszkodowanym.
Gdyby Dyrektorowi Generalnemu LP zależało na efektywnej pomocy ofiarom tragedii skierowałby leśników, którzy mają brać udział w marszu do pomocy ofiarom w Borach Tucholskich. W szczególności powinna być tam skierowana około setka Straży Leśnej, która ochrania harwestery wycinające Puszczę Białowieską.
Przypominamy, że to kolejna ogólnokrajowa “spontaniczna” mobilizacja pracowników Lasów Państwowych o charakterze propagandowym. W maju b.r. 8 tysięcy leśników skierowano na konferencję do Tadeusza Rydzyka, gdzie słuchali wykładów na temat zielonych nazistów i związków ekologów z szatanem.
więcej informacji:
Adam Bohdan 532284313
TEILEN